adresa Vodičkova 5,
Praha 2

Zvolte jazyk

Zubní klinika HP Dent - služby

Co by měl každý vědět o dentální hygieně

OBDTEW0

Většina lidí má dentální hygienu spojenou spíše s bělením zubů a estetikou než s léčebným procesem. Hlavním úkolem dentální hygieny je preventivně zabránit problémům v ústní dutině jako je zubní kaz, zánět dásní, parodontitida a vyléčit či zastavit další již vzniklé onemocnění. Dalším úkolem je osvěta pacientů, jak se správně starat o svůj chrup. Proto bychom mohli dentální hygienu rozdělit do několika bodů.

Dentální hygiena učí

Prvotním úkolem dentálního hygienisty je naučit pacienta si správně čistit zuby a používat k tomu správné pomůcky. Většina lidí používá pouze zubní kartáček a o možnosti využití mezizubních kartáčků správné velikosti nebo jiných pomůcek nejsou dostatečně informováni. To má za úkol hygienista, který přesně určí druhy a velikosti zubních a mezizubních kartáčků.

Dentální hygiena léčí

Dentální hygienista odstraní z našich úst zubní plak, zubní kámen a prohlédne naši ústní dutinu. Při nálezu zubního kazu či jiného problému doporučí prohlídku u našeho zubního lékaře.

Dentální hygiena nebolí

V případě citlivých zubů se může stát dentální hygiena nepříjemná, ale pro většinu lidí je to nebolestivý a příjemný zážitek.

 

U nás v HydePark Dent klademe velký důraz na individuální hygienický režim, který zahrnuje výběr pomůcek pro ústní hygienu, nácvik jejich používání a profesionální čištění zubů.

Protože čisté zuby se nekazí!

Objednejte se na dentální hygienu

Foto: pixabay.com

Zubní prevence

Zubní prevence

Kvalitní a pravidelné preventivní vyšetření je naprostým základem v péči o chrup a klademe na něj velký důraz. Nehádáme „od dveří“, ale řádně vyšetřujeme.

Více o zubní prevenci

Dentální hygiena

Dentální hygiena

Čisté zuby se nekazí a správnou dentální hygienou je možné předejít mnoha problémům. Zuby Vám nejen profesionálně očistíme, ale i poradíme s domácí péčí.

Více o dentální hygieně

Endodoncie

Endodoncie

Neřešený kaz vede pouze k větší destrukci zubu a nakonec k zánětu zubní dřeně. Jediným možným řešením, které zachová zub v ústech je kvalitní ošetření kořenových kanálků.

Více o endodoncii

Parodontologie

Parodontologie

Nejenom zub bez kazu, ale i zdravé dásně a kosti jsou důležité. Bez nich nemá zub kde držet a vypadne. Na naší klinice se této často opomíjené problematice podrobně věnujeme.

Více o parodontologii

RTG 3D CT

RTG 3D CT

Vyšetření bez rentgenového snímku nemůže být dostačující a u nás je samozřejmou součástí. Vrcholem techniky je CT, které nám umožňuje detailní 3D pohled na celé čelisti a zuby.

Více o RTG 3D CT

Implantologie

Implantologie

Co dělat při ztrátě zubu nebo zubů? Řešením je zavedení implantátu, který plnohodnotně nahradí váš zub a budete se moct bez obav opět zakousnout.

Více o implantologii

Napište nám

Nesprávný formát e-mailu.

Vyplňte prosím Vaši zprávu

Dejte nám prosím souhlas se zpracováním osobních údajů.

Ordinační hodiny

Pondělí 08:00 - 16:00
Úterý 08:00 - 16:00
Středa 08:00 - 18:00
Čtvrtek 08:00 - 16:00
Pátek 08:00 - 13:00

Polední pauza 12:00 - 13:00

Recepce otevřena od 7:45 do 12:00 a od 12:45 do - dle ordinačních hodin

Adresa ordinace

Zubní klinika Hyde Park Dent

Vodičkova 5, Praha 2

120 00