adresa Vodičkova 5,
Praha 2

Zubní klinika HP Dent - služby

EndodoncieI když nám zubní lékaři říkají, ať chodíme na preventivní prohlídky každého půl roku, aby se vznikající kaz na našem zubu včas ošetřil, ne všichni posloucháme. Většinou přijdeme až s bolestí zubu, se sklopenýma očima a výmluvou či omluvou, proč jsme preventivní prohlídku nestihli. Samozřejmě, že ne všichni jsou neposlušní, ale nějaké procento lidí, co chodí až za pět minut dvanáct, existuje.

Po vyšetření a zhodnocení situace nastává prostá otázka. Vytrhnout nebo zachránit? Vytržení zubu sice přináší rychlou úlevu od bolesti, ale zub nám bude dříve nebo později chybět a budeme muset ho nahradit dražším můstkem nebo implantátem. Lepší je tedy zub zachovat pomocí ENDODOTICKÉHO ošetření.

Endodoncie z lékařského pohledu

Typickým příznakem zánětu zubního nervu může být bolest, která vás přepadne v okamžiku, kdy ulehnete do postele. Tato bolest se postupně zhoršuje a v pozdní fázi ,,PULPITIDY“ je až nesnesitelná. Proto ENDODONCIE, neboli ošetření zubních kanálků, je jediný možný způsob, jak zub zachovat v ústní dutině.
Tento zákrok provádíme v lokální anestezii, (zub zaizolujeme pomocí izolační blány)? a poté přichází samotné opracování, sondování, desinfekce a hermetické zaplnění kořenových kanálků. Na závěr je zub opatřen kvalitní dostavbou z (fotokompozitní pryskyřice)??.

Předpokladem úspěšného ošetření je tedy důležité:

  • důkladné mechanické pročištění a desinfekce VŠECH kanálků v zubu
  • odstranění poškozené zubní dřeně
  • hermetické uzavření

Tímto postupem tak zamezíme dalšímu vzniku infekce a zub bude možné ošetřit výplní nebo proteticky korunkou, která zajistí dlouhodobou stabilitu zubu.

Objednat se na prevenci

Foto: pixabay.com

Zubní prevence

Zubní prevence

Kvalitní a pravidelné preventivní vyšetření je naprostým základem v péči o chrup a klademe na něj velký důraz. Nehádáme „od dveří“, ale řádně vyšetřujeme.

Více o zubní prevenci

Dentální hygiena

Dentální hygiena

Čisté zuby se nekazí a správnou dentální hygienou je možné předejít mnoha problémům. Zuby Vám nejen profesionálně očistíme, ale i poradíme s domácí péčí.

Více o dentální hygieně

Záchovná stomatologie

Záchovná stomatologie

V případě, že se přeci jenom kaz objeví, není nic jednoduššího než zub včas opravit. Jsme Vám schopni nabídnout kvalitní výplně, které nevypadnou hned za rohem.

Více o záchovné stomatologii

Endodoncie

Endodoncie

Neřešený kaz vede pouze k větší destrukci zubu a nakonec k zánětu zubní dřeně. Jediným možným řešením, které zachová zub v ústech je kvalitní ošetření kořenových kanálků.

Více o endodoncii

Stomatochirurgie

Stomatochirurgie

Když se zub nedá opravit, je jedinou možností jeho extrakce. Provádíme prosté extrakce, chirurgické extrakce nejen zubů moudrosti, ale i chirurgické odstranění patologických útvarů.

Více o stomatochirurgii

Implantologie

Implantologie

Co dělat při ztrátě zubu nebo zubů? Řešením je zavedení implantátu, který plnohodnotně nahradí váš zub a budete se moct bez obav opět zakousnout.

Více o implantologii